Dārzeņu buljons #zerowaste

03/14/2021

Viens no maniem mīļākajiem auksto mēnešu dzērieniem, īpaši garo pastaigu laikā ir dārzeņu buljons. Tajā slēpjas sava burvība un spēja sasildīt iekšiņas, tāpēc manā virtuvē tas ir ĻOTI iecienīts.

Pie tam šādā variantā, kad izmantoju nedēļu laikā sakrātos dārzeņu dibentiņus, kātiņus, miziņas, serdītes u.c., izmantoju pilnu dārzeņa potenciālu. Protams, pirms atgriezumu saldēšanas, tos rūpīgi jānomazgā.

dārzeņu buljons zerowastescraps vegetable broth

Dārzeņu buljons no atgriezumiem

Izdrukāt
Gatavošanas laiks30 min

Manā virtuvē nav tādu dārzeņu, kuri savā starpā nesadzīvo, tāpēc buljonā iekšā lieku visu pēc kārtas (saldais kartupelis, kaposts, burkāni, biete u.c.). Ja Tavas garšu kārpiņas ir izvēlīgākas vai buljonu vēlies pagatavot kā piedevu citiem ēdieniem, aicinu nedaudz sagrupēt garšas, vārot tikai garšaugus, burkānus, seleriju u.c. klasiku buljonu sastāvdaļas.

Sastāvdaļas

  • nedēļu laikā saldētavā sakrātie dārzeņu galiņi, kātiņi, serdītes, sīpolu mizas u.c.
  • sāls
  • ūdens

Instrukcijas

1

Sasaldētos dārzeņus liec katlā, aplej ar ūdeni un vāri vismaz 30 minūtes. Ūdeni pievienoju maksimāli daudz, lai rezultātā iegūtu maksimāli daudz buljona.

Sāli pievieno pēc preferencēm, atceroties to, ka tas pastiprina garšu. Regulāri pagaršo buljonu un, ja nepieciešams, nekautrējies sāli pievienot vairāk.

2

Kad buljons ieguvis vēlamo garšu, izvārītos dārzeņus nokās un nes pa taisno uz kompostu.

Apsveicu! Tu esi ieguvis vitamīniem bagātu, sildošu un sirdi priecējošu dārzeņu buljonu, izmantojot visu virtuvē izmantoto dārzeņu potenciālu.

dārzeņu buljons zerowastescraps vegetable broth

Kur un kā šādu buljonu izmantot?

Es to savāru, ieleju burciņās un uzglabāju ledusskapī līdz brīdim, kad kārojas to padzerties. Rūdītiem virtuves pavēlniekiem dārzeņu buljoni noder zupās, karijos, sautējumos u.c. ēdienos kā garšu bagātinātājs. Šajā gadījumā gan aicinu Tevi ielūkoties komentārā pie receptes, jo šāds kišmiša buljons var nebūt meklētais.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *