Kaņepju eļļa uzturā

07/13/2020

Gadu laikā mana mīlestība pret kaņepju produktiem tikai augusi plašumā. Vispirms kaņepju eļļa un lobītas kaņepju sēklas kā ikdienišķa piedeva ēdieniem, vēlāk kaņepju proteīns, tēja, pat cietās čauliņas ieskautās kaņepju sēklas, sablendētas kaņepju sēklu smēriņā.

Garša noteikti nav vienīgais iemesls, kāpēc esmu, iespējams, lielākais kaņepju produktu fans. Pirmkārt, kaņepes ir fantastisks augs, kuru kultivēt šeit pat Latvijā. Kāpēc lietot šikos ārvalstu super-produktus, ja mums ir sava kaņepīte? Otrkārt, to augstā uzturvērtība ir tas, kas kaņepju produktus padara tik ļoti pievilcīgus un neaizstājamus ikdienas ēdienkartē.

Ja arī Tu vēlies atbalstīt vietējos kaņepju ražotājus un papildināt ikdienas ēdienkarti ar kādu no kaņepju produktiem, iesaku sākt ar kaņepju sēklu eļļu.

kaņepju eļļa uzturā

Svarīgākais par kaņepju eļļu.

Kaņepju eļļas sastāvā atrodamas vērtīgās omega 3, omega 6, omega 9 taukskābes. Pie tam omega 6 un omega 3 taukskābju attiecība ir 3:1, kas ir tuva perfektajai. Vegāniem un tiem, kuri nevēlas papildus lietot, piemēram, zivju eļļu, kaņepju sēklu eļļa ir pat vēl labāka alternatīva.

Sev par pārsteigumu, tikai pavisam nesen uzzināju, ka kaņepju eļļā atrodama mums, sievietēm, tik ļoti nepieciešamā gamma-linolēnskābe, kura vēl atrodama tikai naktssveces un gurķenes sēklu eļļā.

Kaņepju eļļa ir burvīgs papildinājums, ja vēlies uzlabot ādas veselību, hormonu darbību, sirds un smadzeņu darbību, uzlabot imūnsistēmu, vielmaiņu, mazināt sāpes un iekaisumu. Diezgan pasakaini, es teikšu!

Ja vēlies uzzināt vēl vairāk par kaņepju eļļas labajām īpašībām, iesaku apmeklēt un izlasīt Eļļas Koks sagatavoto informāciju.

kaņepju eļļas uzturvērtība

Kā lietot kaņepju eļļu?

Maltītēs kaņepju eļļu izmantoju kā vieglu krēmīgo elementu. Vienā porcijā izmantoju aptuveni 1 ēdamkaroti.

Kaņepju eļļu pievienoju pēc cepšanas, jebkuriem ceptiem vai sautētiem dārzeņiem. Ļoti labi garšo savienojumā ar parastajiem un saldajiem kartupeļiem.

Pievieno eļļu salātiem, pesto, smēriņu vai humusa receptēs, pupiņām vai jebkuriem citiem pākšaugiem, rīsiem. Eļļu neieteiktu izmantot saldo ēdienu pagatavošanā, jo tai ir viegli rūgtena piegarša.

Kur Latvijā iegādāties labāko kaņepju eļļu?

No vietējiem līdz šim esmu izvēlējusies un mani favorīti ir šie trīs ražotāji : RAMANS , Loja un Obelisk.

Lieliska vieta, kur meklēt un iegādāties kaņepju eļļu ir vasaras tirdziņi. Tur sastopamo, mazo ražotāju kaņepju eļļas vienmēr garšo autentiski, pat nedaudz spēcīgāk kā tās, kuras atrodamas lielākajos pārtikas veikalos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *