4 alternatīvas kafijai

02/03/2020

Manas attiecības ar kafiju ir salīdzinoši miermīlīgas. Varu atcerēties tikai vienu posmu dzīvē, kad dienā izdzēru 2 krūzītes. Pārējo laiku nepārspīlēju un izbaudu vienu stipru, mokas kanniņā pagatavotu kafiju ar augu pienu. Nekas traks.

Un tomēr. Vismaz vienu vai divas reizes esmu piedzīvojusi mokošas galvassāpes, kuras tiešā veidā bija saistītas ar kafiju. Vismaz man tā liekas. Kafijas paģiras? Tajā brīdī sapratu, ka mana rīta kafijas krūzīte nemaz tik romantiska un nevainīga nav. Tās regulāra lietošana atstāj pēdas un ne vienmēr manam organismam tas patīk. Tāpēc.. periodiski atsakos no tās un izbaudu kādu no tās alternatīvām.

Matcha

Matcha jeb zaļās tējas pulveris, kurš rodas saberžot augstākās kvalitātes zaļās tējas lapas. Tajā ir ārkārtīgi daudz antioksidantu, uztraukuma mazinošais L-teanīns un hlorofils.

Tik skaista krāsa un dabiska garša! No visiem rakstā minētajiem dzērieniem, šis noteikti ir mans nr.1. Vienmēr pamanu, ka pēc šī dzēriena ķermenī jūtams patīkams enerģijas pieplūdums. Matcha zaļās tējas pulverī dabiski atrodams kofeīns, taču tā iedarbība nav salīdzināma ar kafiju.

KĀ PAGATAVOT? 1 tējkarotei zaļās tējas pulvera pieleju aptuveni divas ēdamkarotes karsta ūdens un ar mazo piena putotāju saputoju līdz pulveris pilnībā un vienmērīgi izšķīdis. Pievienoju 1/2 glāzi karsta ūdens un 1/2 glāzi silta auzu vai rīsu pienu.

matcha zaļās tējas pulveris

Cigoriņi

Cigoriņš jeb kaltēta un grauzdēta cigoriņu sakne jau izsenis zināma kā aplejams dzēriens, kurš savas garšas un krāsas dēļ viegli pielīdzināms kafijai. Cigoriņi pieskaitāmi ārstnieciskajiem augiem. Tā sastāvā ir ievērojams daudzums inulīna, vitamīni B6 un C, un magnijs.

Nogaršojusi esmu visus man zināmos variantus – kaltētus cigoriņus, pulverī saberztus un grauzdētus cigoriņus, kā arī pastveida cigoriņus. Pirmajos divos formātos nedaudz vīlos, bet pastveida jeb šķīstošie cigoriņi ( veikalos atrodami ar nosaukumu GALKA) trāpija desmitniekā. Tie ir koncentrēti, viegli izšķīst un nerada biezumus.

KĀ PAGATAVOT? 1 lielu tējkaroti šķīstošo cigoriņi aplej ar 1/2 glāzi auzu vai rīsu piena un 1/2 glāzi verdoša ūdens. Rūpīgi samaisa.

Reishi cafe

Reishi kafija manā uzmanības lokā nonāca laikā, kad sāku pētīt ārstnieciskās sēnes (reishi ir viena no populārākajām) un to labvēlīgo ieteikmi uz ķermeni. Šī konkrētā dzēriena sastāvā ir kafija (20%), kokosriekstu piena pulveris, B12 vitamīns un citas tīri iepriecinošas sastāvdaļas, kuras pašu dzērienu padara viegli saldu, krēmīgu un savā ziņā līdzīgu kapučino. Lai gan Reishi kafija nesniedz tik ievērojamu efektu kā augstāk minētā matcha, tomēr ir tiešām laba alternatīva kafijai – atradīsi gan pazīstamo garšu, gan aromātu.

KĀ PAGATAVOT? 1 pārpildītu tējkaroti Reishi cafe pulverīti pārlej ar 1/2 glāzi karsta ūdens un 1/2 glāzi karsta auzu vai rīsu piena.

Lions mane latte

Turpinot stāstu par ārstnieciskajām sēnēm, arī Lions mane ir viena no tām. Viena no visvairāk izceltajām sēnes īpašībām ir smadzeņdarības uzlabošana. Es personiski pēc šīs sēnes lietošanas visvairāk izjūtu mērenu atslābumu, tāpēc, ja meklē ievērojamu enerģijas pieplūdumu, šis varētu nebūs labākais variants.

Izrādās, ka Lions mane sēnes pulveris, sajaukts kopā ar uzsildītu augu pienu, garšo pēc šokolādīga, karamelīga dzēriena.

KĀ PAGATAVOT? 1 tējkaroti tējkaroti Lions mane sēnes pulveri pārlej ar 1/2 glāzi karsta ūdens un 1/2 glāzi karsta auzu vai rīsu piena.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *