Viens no maniem mīļākajiem auksto mēnešu dzērieniem, īpaši garo pastaigu laikā ir dārzeņu buljons. Tajā slēpjas sava burvība un spēja sasildīt iekšiņas, tāpēc manā virtuvē tas ir ĻOTI iecienīts.
Pie tam šādā variantā, kad izmantoju nedēļu laikā sakrātos dārzeņu dibentiņus, kātiņus, miziņas, serdītes u.c., izmantoju pilnu dārzeņa potenciālu. Protams, pirms atgriezumu saldēšanas, tos rūpīgi jānomazgā.
Manā virtuvē nav tādu dārzeņu, kuri savā starpā nesadzīvo, tāpēc buljonā iekšā lieku visu pēc kārtas (saldais kartupelis, kaposts, burkāni, biete u.c.). Ja Tavas garšu kārpiņas ir izvēlīgākas vai buljonu vēlies pagatavot kā piedevu citiem ēdieniem, aicinu nedaudz sagrupēt garšas, vārot tikai garšaugus, burkānus, seleriju u.c. klasiku buljonu sastāvdaļas.
Sasaldētos dārzeņus liec katlā, aplej ar ūdeni un vāri vismaz 30 minūtes. Ūdeni pievienoju maksimāli daudz, lai rezultātā iegūtu maksimāli daudz buljona.
Sāli pievieno pēc preferencēm, atceroties to, ka tas pastiprina garšu. Regulāri pagaršo buljonu un, ja nepieciešams, nekautrējies sāli pievienot vairāk.
Kad buljons ieguvis vēlamo garšu, izvārītos dārzeņus nokās un nes pa taisno uz kompostu.
Apsveicu! Tu esi ieguvis vitamīniem bagātu, sildošu un sirdi priecējošu dārzeņu buljonu, izmantojot visu virtuvē izmantoto dārzeņu potenciālu.
Es to savāru, ieleju burciņās un uzglabāju ledusskapī līdz brīdim, kad kārojas to padzerties. Rūdītiem virtuves pavēlniekiem dārzeņu buljoni noder zupās, karijos, sautējumos u.c. ēdienos kā garšu bagātinātājs. Šajā gadījumā gan aicinu Tevi ielūkoties komentārā pie receptes, jo šāds kišmiša buljons var nebūt meklētais.