Krāsnī cepta saldā kartupeļa saldās laiviņas

01/29/2020

Pasaulē ir tik daudz garšīgu dārzeņu, kurus jāpaspēj nogaršot visās iespējamās formās un viens no tiem ir noteikti ir saldais kartupelis. 

Jau ilgāku laiku esmu pazīstama ar saldā kartupeļa karamelīgi krēmīgo garšu. No visām līdz šim izmēģinātajām receptēm šī atmiņā iespiedusies visvairāk, jo negaidīju, ka saldais kartupelis ir tik lieliska bāze praktiski jebkuriem saldajiem topingiem. Ja apnikusi brokastu putra, pamēģini to iemainīt pret šīm laiviņām!

Saldā kartupeļa saldās laiviņas

Izdrukāt
Gatavošanas laiks30 min
Gatavošanas laiks50 min
Porcijas1

Liela daļa vērtīgo vitamīnu dārzeņos paslēpušies tieši zem miziņas, tāpēc saldo kartupeli nemizoju.

Sastāvdaļas

  • 1 vidēja izmēra saldais kartupelis
  • 2- 3 ēdamkarotes čia sēklu upeņu ievārījums
  • dateļu sīrups
  • kokosriekstu skaidiņas
  • mandeļu sviests

Instrukcijas

1

Saldo kartupeli rūpīgi nomazgā un nosusina. Ar asu nazi pārgriež to uz pusēm un miziņā ar dakšiņas palīdzību sadur caurumus.

2

Ar plakano malu uz leju novieto kartupeli uz pannas un liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī uz 20 – 30 minūtēm minūtēm, 220 grādu karstumā. 

Kartupeļa pusītes ir gatavas brīdī, kad redzama neliela karamelizēšanās un, iedurot kartupelī nazi, tas viegli ieslīdz dziļāk.

3

Katras gatavā kartupeļa pusītes vidū izveido garenu iedobi un izkārto topingus – čia ievārījumu, kokosriekstu skaidiņas, mandeļu sviestu un pāri pārlej nedaudz dateļu sīrupa. Pasniedz nedaudz siltu vai pilnībā atdzisušu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *