Grauzdētas mandeles sālītā šokolādes glazūrā

12/19/2020

Burvīgs vienkāršais našķis, kurš radās dienā, kad gatavoju leģendāros kokosriekstu makarūnus un pāri palika tik tikko izkausētā šokolāde. Sametu tajā neapēstās mandeles un pievienoju plauktiņā sen aizmirsto Mareja upes sāli… nu tā, lai labāk izskatās. Rezultāts fantastisks! Īpaši rekomendēju tiem, kuri novērtē saldā un sāļā kombināciju!

Grauzdētas mandeles sālītā tumšās šokolādes glazūrā
mandeles sālītā šokolādes glazūrā

Neliela piebilde par izmantoto sāli. Sen, sen atpakaļ managarsas.lv biju iegādājusies Mareja upes sāli jeb zīda sāli. Tās ir pavisam vieglas sāls pārsliņas, kuras šajā receptē ir perfektā kombinācija, jo sāls “nenogrimst” šokolādē, bet paliek uz tās. Ne tikai skaisti izskatās, bet arī sāls garša nedaudz maigāka.

Grauzdētas mandeles sālītā šokolādes glazūrā

Izdrukāt
Gatavošanas laiks20 min
Porcijas4

Sastāvdaļas

  • 150g viegli grauzdētu mandeļu
  • 50g 72% tumšā šokolāde
  • zīda sāls jeb sāls pārslas (ja to nav, izmanto rozā Himalaju, jūras vai citu sāli pēc izvēles)

Instrukcijas

1

Uz sasildītas pannas un nelielas uguns viegli apgrauzdē mandeles. Sāls vai eļļa šajā brīdī nav nepieciešama. Pēc grauzdēšanas ļauj mandelēm pilībā atdzist.

2

Izklausē šokolādi. Bļodiņā ielej verdošu ūdeni, ievieto tajā mazāka izmēra bļodiņu ar gabaliņos salauztu šokolādi. Pagaidi, kamēr šokolāde pilnībā izkususi, apmaisi.

3

Atdzesētās mandeles ber bļodinā ar izkauso šokolādi un rūpīgi apmaisi. Šokolādes ieskautās mandeles pa vienai izvieto uz dēlīša, uzber sāli un liec ledusskapī uz aptuveni 20 minūtem.

Gatavs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *