Kokosriekstu makarūni

05/15/2020

Ļoti priecājos, ka esmu atklājusi šo recepti īsi pirms vasaras sākuma. Šie kokosriekstu makarūni / bumbiņcepumi ir ģeniāls desertiņš, kuru pagatavot, lai līdzpaņemtu kādā vasaras dārza ballītē ( es ticu, ka drīz mums tās tiks atļautas) vai vienkārši atstātu ledusskapī vieglam vakara našķītim.

Ar nelielu šokolādes glazūru šie cepumiņi izskatās super šiki un tici vai nē – tos ir ļoti viegli pagatavot. Nepieciešamas tikai 4 (!!!) sastāvdaļas un pāris minūtes, lai mīklu izrullēt vienāda izmēra bumbiņās. Neliela pacietība vainagosies lieliem panākumiem!

Kokosriekstu makarūni

Izdrukāt
Gatavošanas laiks15 min
Gatavošanas laiks20 min
Porcijas20

Ja nav pieejamas vai veikalā nav atrodamas lielās, sulīgās dateles ar kauliņiem, var izmantot žāvētās. Pirms izmantošanas receptē dateles aplej ar verdošu ūdeni un ļauj tām kļūt pavisam mīkstām.

Sastāvdaļas

  • 2 glāzes kokosriekstu skaidiņas
  • 1/4 glāze auzu pārslas
  • 1/2 glāze lielās, sulīgās dateles
  • 1/2 tāfelītes jeb 50 g šokolāde
  • 1/4 tējk. sāls

Instrukcijas

1

Blenderī ieber kokosriekstu skaidiņas, auzu pārslas, pievieno sāli un vieglā režīmā sablendē līdz skaidiņas un auzu pārslas ieguvusās vienmērīgu, rupjiem miltiem pielidzināmu konsistenci.

Pievieno sulīgās dateles ( pirms tam neaizmirsti izņemt kauliņus) un sāli. Visu blendē mierīgā režīmā līdz masa kļuvusi ķepīga un no tās iespējams izveidot bumbiņas.

*ja masa ir pārāk sausa, var pievienot nelielu daudzumu ūdens

2

No iegūtās masas sāk veidot 20 nelielas, vienāda izmēra bumbiņas. Kad tas paveikts, liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī, 180 grādos uz 15 minūtēm. Kad bumbiņas ieguvušas viegli zeltainu nokrāsu, ņem ārā no cepeškrāsns un lauj pilnībā atdzist.

3

Nelielā trauciņā izklausē šokolādi. Kad kokosriekstu bumbiņas pilnībā atdzisušas, ņem pa vienai un iemērc izkausētajā šokolādē. Novieto uz cepamā papīra. Kad ar šokolādi pārklātas visas bumbiņas, tās uz dažām minūtēm liek ledusskapī, lai šokolādei būtu iespēja no jauna sacietēt.

Viena atbilde uz “Kokosriekstu makarūni”

  1. […] Tik laba tekstūra! Tā bija pirmā lieta, kura man ienāca prātā, kad pirmo reizi baudīju šos turku zirņu un kokosriekstu blondijus. Visbiežāk vegānisko blondiju receptēs izmanto mandeles vai zemesriekstus, precīzāk, to sviestus, bet tos es mājās neturu (par ieraduma spēku vai gluži otrādi NEspēku parunāsim citā reizē). Toties kokosriekstu skaidiņas atrodamas vienmēr, jo vienmēr var pienākt mirklis, kad Beātei jāpagatavo slavenie kokosriekstu makarūni. […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *