RAW avokado un riekstu kūka

01/31/2020

Mana pirmā avokado kūka! Pilna labo augu valsts tauku, nedaudz citrusīga, nedaudz salda. Recepte vienkārša. Sastāvdaļas – veikalā viegli un garantēti atrodamas. Galvenais neaizmirst laimus! Laimiem raksturīgā smarža apbūrs tik pat ļoti cik burvīgi zaļā kūkas krāsa! 

BET – receptē izmantotajai laima sulai kūku vajadzēja pasargāt no oksidēšanās procesa, tomēr pēc pavadītās nakts ledusskapī, kūkas virsma kļuva viegli brūna. Varbūt pie vainas saldētava, kur to ieliku sākumā. Varbūt pārāk maz laima. Ja Tev ir zināms un pārbaudīts veids kā no tā izvairīties, ļoti priecāšos dzirdēt!

RAW avokado kūka

Izdrukāt
Gatavošanas laiks0 min
Gatavošanas laiks30 min
Porcijas8-12

* izmanto 20 cm diametra, apaļu kūkas formu ar noņemamām malām

Sastāvdaļas

  • 200 g mandeles
  • 200 g dateles
  • 5 ēd.k. kokosriekstu eļļa
  • 5 nelieli avokado
  • 2 līdz 3 laimi ( sula un miziņa )
  • 3 ēd.k. dateļu sīrups

Instrukcijas

1

PAMATNE : Blenderī liek mandeles, 2 ēd.k. kokosriekstu eļļu šķidrā formā un karstā ūdenī izmērcētas ( vismaz 20 minūtes) dateles. Blendē līdz iegūta savstarpēji viegli līpoša masa. Tālāk to vienmērīgi izklāj un piespiež kūkas formā, liek saldētavā.

Ja liekas, ka masa ir pārāk sausa vai grūti blenderējas, var pieliet nelielu daudzumu ūdens. Masai nav jābūt vienmērīgai. Tajā pat ieteicams atstāt nedaudz lielākus vai mazākus mandeļu gabaliņus. 

2

VIRSKĀRTA : Blenderī liek visus avokado, laima miziņu, laima sulu, dateļu sīrupu un 3 ēdamkarotes kokosriekstu eļļu šķidrā formā. Blendē līdz iegūta vienmērīga, krēmīga masa. 

Izklāj uz iepriekš sagatavotās pamatnes un liek ledusskapī uz 2 līdz 4 stundām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *